Łatwe zarządzanie ZFŚS - to możliwe!

(3 min czytania)
Zarządzanie, gospodarowanie oraz rozliczanie środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wbrew pozorom nie musi pochłaniać dużo czasu. Zwłaszcza jeśli skorzystamy z odpowiednich rozwiązań, które umożliwią pracownikom samodzielne korzystanie z dostępnych świadczeń. Myślisz o automatyzacji obsługi ZFŚS w swojej firmie? W Carrotsport posiadamy do tego idealne narzędzia. Sprawdź, jak to działa!

ZFŚS – co to takiego?

W każdym zakładzie pracy, który zatrudnia powyżej 50 osób, pracodawca może stworzyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, które są przeznaczone dla pracowników. Będąc zarządcą ZFŚS, pracodawca ma obowiązek gospodarować środkami zgromadzonymi w funduszu zgodnie z przepisami. Świadczenia, które są finansowane przez ZFŚS, muszą spełniać określone kryteria. Tego rodzaju świadczenia obejmują między innymi: różne formy wypoczynku dla pracowników oraz ich rodzin, działalność kulturalną, oświatową, sportową, rekreacyjną, a także opiekę nad dziećmi w żłobkach oraz w przedszkolach. Czasami może to być również udzielanie pomocy materialnej – rzeczowej lub finansowej - bądź też zwrotne lub bezzwrotne wsparcie finansowe np. na cele mieszkaniowe (remont, zakup mieszkania itp). Tego rodzaju świadczenia znacznie podnoszą atrakcyjność zatrudnienia w określonym zakładzie pracy i stanowią doskonałe uzupełnienie dla wynagrodzeń, jakie otrzymują pracownicy. Dodatkowe benefity w postaci atrakcyjnych świadczeń podnoszą ich poziom zadowolenia.

 

Kto może skorzystać ze świadczeń?

•      pracownicy zakładu pracy oraz ich rodziny

•      emeryci i renciści, którzy są byłymi pracownikami zakładu, a także ich rodziny

•      inne osoby które zostały uprawnione przez pracodawcę

Automatyzacja obsługi świadczeń ZFŚS w Twojej firmie z programem Carrotspot

Wygodne obsługiwanie i zarządzanie ZFŚS umożliwia elastycznie konfigurowany program kafeteryjny Carrotspot, która pozwala całkowicie zdalnie zarządzać środkami z ZFŚS. Z jego pomocą, pracownicy mogą wygodnie odbierać przysługujące im świadczenia, dopasowując je do swoich indywidualnych potrzeb oraz upodobań. W systemie kafeteryjnym dostępne są oferty wielu popularnych i dobrze rozpoznawalnych marek, jak również innowacyjnych, ciekawych start-upów, które dopiero pojawiły się na rynku. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie i swojej rodziny. Produkty oraz usługi są podzielone na poszczególne kategorie, co jeszcze bardziej ułatwia wybranie optymalnych świadczeń.

Główne kategorie świadczeń dostępnych w programie kafeteryjnym Carrotspot:

•      Kultura i rozrywka

•      Dla zwierzaka

•      Eko

•      Gastronomiczne

•      Handlowe

•      Motoryzacja i komunikacja

•      Prestiż

•      Rodzinne

•      Wypoczynkowe

•      Rozwojowe

•      Sport i rekreacja

Obecnie całą ofertę tworzy ponad 150 świadczeń z różnych kategorii, na tym jednak nie poprzestajemy – katalog produktów i usług stale się poszerza o kolejne atrakcyjne świadczenia. Skrupulatnie wybieramy naszych Partnerów, stawiając na marki wyróżniające się bogatą ofertą oraz wysoką dostępnością swoich produktów i usług. Na liście współpracujących z nami firm znajduje się między innymi RTV Euro AGD, Biedronka, IKEA, Allegro, Zalando, Empik, oraz wiele innych, cieszących się dużą rozpoznawalnością marek. Uważnie obserwujemy trendy rynkowe, przyglądamy się potrzebom naszym Klientów oraz analizujemy ruch na naszej platformie. Na podstawie tych czynników stale ulepszamy nasz katalog nagród w Carrotspot, dopasowując go do potrzeb Klientów.

Dlaczego warto skorzystać z automatyzacji obsługi ZFŚS?

Na sprawne zarządzanie firmą składa się wiele elementów, które wspólnie tworzą czasochłonny i nierzadko skomplikowany proces. Dzięki automatyzacji poszczególnych procesów, zarządzanie zakładem pracy może stać się dużo prostsze. Nie mówiąc już o znacznej oszczędności czasu! Automatyzacja obsługi ZFŚS daje pracownikom możliwość swobodnego wyboru pomiędzy szerokim wachlarzem różnego rodzaju świadczeń. Wygodna platforma internetowa pozwala na zdalne zarządzanie świadczeniami, co świetnie zdaje egzamin w tych zakładach pracy, w których wielu pracowników pracuje z domu. Program kafeteryjny Carrotspot to rozwiązanie na miarę nowoczesnej firmy. Oszczędność czasu, wygoda i szeroki zakres możliwości to zalety przemawiające za skorzystaniem z tej usługi. Warto również zaznaczyć, że atrakcyjne świadczenia podnoszą mobilizację pracowników i mogą zostać wykorzystane jako element programu motywacyjnego, który pomaga podnieść efektywność pracy i tym samym prowadzi do osiągania lepszych wyników w firmie.

Łatwe rozliczanie i zarządzanie ZFŚS

Bogata gama świadczeń dla pracowników to nie jedyna korzyść płynąca z programu kafeteryjnego Carrotspot. Usługa dodatkowo wspiera przy zarządzaniu świadczeniami, ułatwia gospodarowanie środkami oraz umożliwia generowanie raportów odebranych przez pracowników świadczeń z uwzględnieniem określonych parametrów takich jak wybrany przedział czasowy, jednostki organizacyjne firmy czy wymiar zatrudnienia pracownika.

Elastyczny program dopasowany do Twojej firmy

Jedną z niekwestionowanych zalet programu kafeteryjnego Carrotspot jest wysoka elastyczność. Oprócz świadczeń oferowanych przez zewnętrzne firmy partnerskie, program daje również możliwość tworzenia własnych nagród wewnętrznych, np. w postaci dodatkowego dnia wolnego, udziału w szkoleniu lub sesji coachingowej, skrócenia dnia pracy, pakietu mental health lub innych rozwiązań np. z obszaru wellbeing, work life-balance czy work life-integration itp. Platforma usprawnia obsługę oraz zarządzanie zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi świadczeniami oraz programami motywacyjnymi lub benefitowymi, elastycznie dopasowując się do potrzeb każdej firmy.

 

Jakie korzyści przynosi automatyzacja obsługi ZFŚS?

•      oszczędność czasu przez pracodawcę

•      duży wybór Partnerów oferujących produkty oraz usługi z różnych kategorii

•      możliwość swobodnego korzystania ze świadczeń przez pracowników

•      wygodne rozliczanie i zarządzanie ZFŚS

•      usprawnienie raportowania i planowania

 

Jeśli chcesz usprawnić obsługę ZFŚS i zautomatyzować procesy świadczeń w swojej firmie, umów się na spotkanie z naszymi profesjonalistami i odkryj pełnię możliwości programu kafeteryjnego Carrotspot!

Skontaktuj się z nami - zobacz system kafeteryjny Carrotspot

Arkadiusz Kamiński
Arkadiusz Kamiński
HR Service & Carrotspot LAB Lead
Z wykształcenia psycholog społeczny. Ekspert ds. budowania strategii zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, certyfikowany asesor (AC/DC) oraz HRBP. Wieloletni manager i dyrektor dopowiadający za procesy personalne. Od ponad 10 lat badacz organizacji i postaw pracowników. Zwolennik wykorzystywania narzędzi psychometrycznych w HR. Swoje bogate doświadczenie wykorzystuje kierując zespołem badawczym i rozwijając platformę Carrotspot w aspektach z obszaru HR. Prywatnie wielbiciel sportów ekstremalnych.