Kafeteria Carrotspot - poznaj moduł platformy wpływający na satysfakcję pracowników

(5 min czytania)
Starannie wyselekcjonowane oferty najpopularniejszych marek. Ciekawe propozycje innowacyjnych start-upów. Świadczenia od firm, które prowadzą swoje biznesy od lat. Bogaty wachlarz produktów i usług, dostępnych na terenie niemal całego kraju. To wszystko znajdziesz w programie kafeteryjnym Carrotspot, by docenianie i wspieranie przybrało realne kształty i stało się jeszcze efektywniejsze!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakimi zasadami kierujemy się rozbudowując katalog nagród Carrotspot,

  • którzy z naszych Partnerów cieszą się największą popularnością,

  • czy Twoi pracownicy potrzebują szerokiego wyboru nagród,

  • jak przy pomocy Carrotspot usprawnić zarządzanie środkami ZFŚS,

  • jak w kafeterii Carrotspot nagradzać pracowników zasobami własnymi firmy.

Kafeteria Carrotspot to elastycznie konfigurowany moduł platformy, który dopasować można do biznesowych celów organizacji. Klienci zarządzają widocznością poszczególnych benefitów, a także dostępnymi opcjami płatności zgodnie z własnymi potrzebami. Nagrody mogą służyć jako prezent dla pracowników w ramach prowadzonych programów motywacyjnych, ale można również szybko, sprawnie i całkowicie zdalnie zarządzać środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, tworząc programy ZFŚS, w których pracownicy odbierają przysługujące im świadczenia.

Elektroniczne karty podarunkowe (e-vouchery) to szybki i wygodny sposób przekazania benefitów - wszystkie procesy odbywają się online, a kod pozwalający na skorzystanie z produktu lub usługi dostępny jest natychmiast w Carrotspot.

W jaki sposób skonstruowany jest nasz katalog nagród?

Starannie dbamy o to, by każdy pracownik znalazł w kafeterii atrakcyjne dla siebie świadczenia.  W tym celu wyróżniliśmy kategorie produktów i usług, zapewniając, by w każdej z nich znaleźli się wartościowi Partnerzy, a są to: Dla zwierzaka, Eko, Gastronomiczne, Handlowe, Kultura i rozrywka, Motoryzacja i komunikacja, Prestiż, Rodzinne, Rozwojowe, Sport i rekreacja, Ubezpieczenia, Wypoczynkowe, Zdrowotne oraz Inne. Jesteśmy przekonani, że wśród około 150 świadczeń każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, liczba ta stale rośnie. Uważnie słuchamy naszych Klientów i na bieżąco uwzględniamy ich potrzeby, nawiązując nowe współprace w oparciu o zgłaszane nam propozycje.

Rozszerzając katalog nagród dbamy jednak również o to, by nie panował w nim niepotrzebny i przytłaczający przesyt, dlatego świadomie dobieramy współpracujące z nami marki, stawiając jakość nad ilością. Działamy w sposób przemyślany i opieramy się na danych, uważnie analizując ruch na platformie.

Najbardziej popularni Partnerzy w systemie kafeteryjnym Carrotspot

W 2021 roku największą popularnością na platformie cieszy się RTV Euro AGD. W pierwszej połowie tego roku wartość sprzedanych kodów tego Partnera to niemal 30% łącznego obrotu ze sprzedaży benefitów (29,18%). Bardzo porównywalne jest również zainteresowanie kartami podarunkowymi Allegro (28,59%). W TOP5 znajdują się jeszcze kolejno Biedronka (12,13%), IKEA (11,65%) oraz Zalando (6,46%). Nasi użytkownicy cenią sobie możliwość wykonywania zakupów w sklepach internetowych (z dostawą do domu), a najbardziej atrakcyjne są dla nich świadczenia z kategorii „Handlowe”, które wybierają najczęściej.

Wykres przedstawiający dane o najpopularniejszych Partnerach w 2021 roku.

W 2020 roku w pierwszej piątce również znaleźli się: Allegro (37,92%), RTV Euro AGD (19,41%), Biedronka (16,68%) oraz Zalando (6,11%). Pierwszy z wymienionych Partnerów, Allegro, znacząco wysunął się w tym czasie na prowadzenie, co wiąże się zapewne z licznymi obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 i koniecznością zrezygnowania z zakupów w sklepach stacjonarnych. Miejsce piąte w ubiegłym roku zajął Empik (5,38%), który wyprzedził Partnera aktualnie zajmującego tę pozycję, czyli sklep IKEA.

Wykres przedstawiający dane o najpopularniejszych Partnerach w 2020 roku.

Przeprowadzone przez nas analizy jasno pokazują, że mając szeroki wybór nasi użytkownicy najczęściej sięgają po to, co dobrze znane i sprawdzone. Choć na przestrzeni ostatniego roku katalog nagród został znacznie rozbudowany i pojawiło się wiele nowych ofert, nie obserwujemy znaczących zmian w obrębie TOP5, a tych kilku Partnerów odpowiada łącznie za prawie 90% obrotu ze sprzedaży benefitów w Carrotspot. Najpopularniejsze marki, to biznesy cieszące się dużym zaufaniem, a także słynące ze zróżnicowanej i bogatej oferty, która pozwala zaspokoić różnorodne oczekiwania użytkowników platformy. 

Więcej, nie znaczy lepiej. Przewijanie setek ofert to zajęcie czasochłonne i męczące, a duży wybór potrafi przytłoczyć. W naszej kafeterii stawiamy na mniejszą liczbę Partnerów, którzy oferują szeroką ofertę i świetną dostępność swoich produktów oraz usług. Jak pokazują dane, to podejście się sprawdza.

Jak przy pomocy Carrotspot efektywnie rozliczać ZFŚS?

Korzystając z modułu kafeteryjnego Carrotspot zyskujesz nie tylko dostęp do szerokiej gamy atrakcyjnych benefitów, ale również cenne wsparcie przy zarządzaniu tym obszarem. Platforma pozwala na generowanie raportów nagród odebranych przez użytkowników, uwzględniając wybrany przedział czasu, strukturę organizacyjną i utworzone w niej jednostki organizacyjne, a także dowolne (elastycznie konfigurowane) atrybuty pracowników takie, jak np. wymiar zatrudnienia. Możesz również wygodnie zarządzać budżetem, ustalając konkretne limity środków, które planujesz przeznaczyć na ten cel.

Skonfiguruj własne nagrody!

Program kafeteryjny Carrotspot, to nie tylko świadczenia od zewnętrznych Partnerów, ale miejsce, w którym zaoferować możesz również tzw. nagrody wewnętrzne. Każdy zasób, którym dysponuje Twoja organizacja, można powiązać z tworzonymi programami motywacyjnymi i tym samym uporządkować proces zarządzania nimi oraz nadać tym działaniom transparentność. Przykładami takiego wykorzystania kafeterii u naszych Klientów jest zaoferowanie pracownikom możliwości odebrania dodatkowego dnia wolnego, krótszego dnia pracy, udostępnienie miejsca parkingowego, udziału w szkoleniach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) czy w sesji coachingowej.

Jeżeli chciałbyś sprawdzić kafeterię Carrotspot w swojej organizacji lub dowiedzieć się o niej więcej, zapraszamy na kontaktu. Ten moduł platformy możesz uruchomić w swojej firmie całkowicie za darmo.

Umów się na spotkanie TUTAJ, opowiedz o swoich potrzebach i poznaj pełną ofertę systemu kafeteryjnego Carrotspot.

Katarzyna Surman
Partner’s Network & Invoicing Coordinator
Psycholog. Z Carrotspot związana od ponad dwóch lat. Odpowiada między innymi za moduł partnerski, którym zarządza od początku jego powstania. W ramach swoich zadań prowadzi systematyczne analizy potrzeb Klientów, konfiguruje nowe oferty, monitoruje oraz obsługuje zamówienia i płatności.