Co nowego w Carrotspot?

(2 min czytania)
W miniony weekend przeprowadziliśmy istotną aktualizację systemu, której kluczowym celem było uproszczenie funkcjonalności i poprawa UX platformy. Wprowadziliśmy wiele usprawnień związanych przede wszystkim z zarządzaniem programami i konfiguracją rankingów. Co dokładnie się zmieniło?

Teraz jeszcze łatwiej zdefiniujesz nowy program motywacyjny i osiągniesz swoje biznesowe cele

Nowy proces jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Wszystkie kroki konfiguracji przedstawione są przejrzyście w formie zakładek, a w miejsce trzech typów programów - opartych o tokeny trwałe, nagrodowe i uznania - pojawiło się proste rozróżnienie na programy motywacyjne (wspierające różnorodne cele firmy) oraz programy benefitowe (np. ZFŚS).

Zrzut ekranu z platformy Carrotspot - konfigurator programów

Uproszczone zostało również określanie grup pracowników przekazującej i odbierającej tokeny. Tak, jak to miało miejsce do tej pory, programy konfigurować można dla dowolnych grup pracowników np. poszczególnych działów czy osób zajmujących określone stanowiska.

Zrzut ekranu z platformy Carrotspot - uczestnicy programu

Choć nowy konfigurator jest znacznie przystępniejszy w obsłudze, daje tak naprawdę jeszcze więcej możliwości elastycznego zarządzania programami.

Wygodnie skonsultujesz ustawienia nowego programu ze współpracownikami

Przygotowując program można wygodnie pracować nad jego ustawieniami z innymi pracownikami działu HR, menedżerami czy zarządem, dzięki możliwości ich eksportu do pliku tekstowego. Skonsultowanie treści poszczególnych pól konfiguratora w szerszym gronie - np. korzystając z trybu śledzenia zmian w programie Microsoft Word - będzie wtedy sprawne i komfortowe.

Zrzut ekranu z platformy Carrotspot - eksport ustawień programu

Zyskasz jeszcze większą elastyczność w zarządzaniu listami wyróżnionych

Zbierane przez pracowników tokeny mogą zostać zaprezentowane w formie rankingu miesięcznego, kwartalnego lub stałego - prezentującego pełne dane od początku utworzenia programu. Można również zarządzać sposobem prezentacji rankingów w sekcji głównej Carrotspot, nadając im własną nazwę, krótki opis, a także decydując o kolejności ich wyświetlania (gdy w organizacji prowadzimy kilka rankingów).

Zrzut ekranu z platformy - rankingi

Pozostałe zmiany:

  • dodaliśmy możliwość filtrowania i wyszukiwania w oknie z Historią transakcji użytkownika, 

  • zmieniliśmy wygląd ekranu podglądu wszystkich tokenów panelu menadżera,

  • ułatwiliśmy edycję abonamentu użytkownikom (w celu zmiany preferowanego sposobu płatności oraz wyrażania zgody na potrącanie należności z wynagrodzenia),

  • udoskonaliliśmy sposób wyświetlania się komentarzy w kanale wiadomości,

  • uprościliśmy sposób importowania danych o użytkownikach do przekazania tokenów z pliku Excel.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, masz ciekawe sugestie lub pytania, albo po prostu chcesz przekonać się czy Carrotspot sprawdzi się w Twojej firmie, zapraszamy do kontaktu!

Arkadiusz Kamiński
Arkadiusz Kamiński
HR Service & Carrotspt LAB Lead
Z wykształcenia psycholog społeczny. Ekspert ds. budowania strategii zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, certyfikowany asesor (AC/DC) oraz HRBP. Wieloletni manager i dyrektor dopowiadający za procesy personalne. Od ponad 10 lat badacz organizacji i postaw pracowników. Zwolennik wykorzystywania narzędzi psychometrycznych w HR. Swoje bogate doświadczenie wykorzystuje kierując zespołem badawczym i rozwijając platformę Carrotspot w aspektach z obszaru HR. Prywatnie wielbiciel sportów ekstremalnych.