Korzyści automatyzacji świadczeń abonamentowych w firmie

(4 min czytania)
Pakiety medyczne i sportowe, a także grupowe ubezpieczenia pracowników są już obecnie standardem w wielu dużych przedsiębiorstwach. Atrakcyjne benefity choć nie wpływają bezpośrednio na motywację pracowników, stanowią istotny argument przy podejmowaniu decyzji o zmianie miejsca pracy. Zarządzanie świadczeniami abonamentowymi nie musi być trudne i czasochłonne, jeśli wdrożymy w swojej firmie automatyzację. Jakie są korzyści tego rozwiązania?

Zalety pakietów zdrowotnych i sportowych w firmie

Znalezienie dobrego, wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika to nie lada wyzwanie. Oferowanie dodatkowych świadczeń w postaci korzystnych pakietów medycznych i sportowych to jedne z czynników, które dodają firmie atrakcyjności w oczach potencjalnych pracowników. Dostrzegając korzyści płynące z tego rozwiązania, liczne przedsiębiorstwa przygotowują coraz bardziej zróżnicowane i ciekawe pakiety dla swoich pracowników. Oprócz pakietów medycznych, ubezpieczenia na życie i zdrowie czy karty sportowej, firmy coraz częściej oferują oryginalne benefity pracownicze np. w postaci korzystnych kart zniżkowych lub karnetów do kina czy do teatru.

Rozbudowana oferta pakietów w wariantach dopasowanych do indywidualnych potrzeb powinna być standardem w każdej nowoczesnej firmie, w której dynamiczny rozwój jest równoważny z dbałością o wysoki poziom zadowolenia pracowników.

W tym miejscu pojawia się jednak istotne pytanie – co zrobić, aby zarządzanie świadczeniami abonamentowymi przebiegało sprawnie i nie zajmowało znacznej ilości czasu? Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorstw, które zatrudniają kilkadziesiąt, kilkaset, czy nawet jeszcze większą liczbę pracowników. W takich firmach obsługiwanie każdego świadczenia z osobna byłoby wyjątkowo czasochłonnym i monotonnym zajęciem dla pracowników działu HR.

Rozwiązaniem na miarę nowoczesnej firmy jest automatyzacja świadczeń abonamentowych, skierowana do przedsiębiorstw, które oferują swoim pracownikom różnorodne pakiety dodatkowe i pragną zadbać o ich sprawne i łatwe zarządzanie. Sprawdźmy, na czym dokładniej polega to rozwiązanie.

Wygodne zarządzanie świadczeniami abonamentowymi

W nowoczesnych, doskonale prosperujących firmach coraz więcej procesów zostaje poddanych automatyzacji. Przedsiębiorcy już dawno dostrzegli korzyści wynikające z wdrażania automatycznych systemów, takie jak większa efektywność pracy czy zdecydowana oszczędność czasu. Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku zarządzania świadczeniami abonamentowymi, które oferuje obecnie już znaczna część dużych firm na polskim rynku.

Wprowadzenie automatyzacji pakietów benefitowych umożliwia pracownikom samodzielne wybieranie abonamentów medycznych, sportowych czy też ubezpieczeniowych. To jeszcze nie wszystko, ponieważ automatyzacja obejmuje także przesyłanie informacji do dostawców określonych usług oraz obsługiwanie rozliczeń z nimi. Kompleksowa obsługa świadczeń pozwoli uzyskać mnóstwo czasu, który możesz wykorzystać na zarządzanie innymi istotnymi procesami w Twojej firmie.

Pakiety zdrowotne automatyzacja – jakie są korzyści tego rozwiązania?

Oferta automatycznego zarządzania świadczeniami abonamentowymi pozwala zoptymalizować obsługę wszystkich pakietów, jakie są dostępne dla pracowników firmowych. Rezultatem jest nie tylko oszczędność czasu, ale również wyższa efektywność działań.

Korzystając z automatyzacji pakietów medycznych, sportowych i ubezpieczeniowych dla pracowników, możesz zyskać kilka, a nawet kilkanaście dodatkowych godzin miesięcznie - w zależności od tego, ilu pracowników zatrudnia firma.

W ten sposób oszczędzasz i czas, i pieniądze. Automatyczne zarządzanie świadczeniami abonamentowymi przebiega znacznie sprawniej i szybciej, niż samodzielne obsługiwanie pakietów przez pracowników działu HR. Co więcej, przy ręcznej obsłudze świadczeń, która jest bardzo monotonnym i żmudnym zajęciem, mogą zdarzać się pomyłki. Automatyzacja niweluje ryzyko wystąpienia błędów.

Jak zatem widać, automatyczne zarządzanie świadczeniami abonamentowymi jest znacznie bardziej efektywne i niezawodne od tradycyjnych metod.

Kto może zyskać na automatyzacji?

Na automatyzacji świadczeń abonamentowych zyskują praktycznie wszyscy – dział HR, który zyskuje więcej czasu na pozostałe obowiązki, pracownicy którzy mają możliwość wyboru spośród różnych wariantów abonamentów, a także sami przedsiębiorcy, którzy mogą zaobserwować wyraźny wzrost wydajności w pracy. Automatyzacja jest rozwiązaniem na miarę przyszłości – w rozwiniętych, nowoczesnych firmach, wiele procesów już dzisiaj jest całkowicie zautomatyzowanych. Tendencja ta staje się coraz silniejsza, co tylko potwierdza skuteczność automatycznych procesów.

Podsumowując, kiedy decydujesz się na automatyzację pakietów pracowniczych w swojej firmie:

  • umożliwiasz pracownikom samodzielny wybór optymalnych pakietów dodatkowych,

  • zyskujesz cenny czas i pieniądze,

  • inwestujesz w nowoczesne narzędzia na miarę przyszłości,

  • podnosisz efektywność zarządzania procesami w swojej firmie.

Łatwe zarządzanie świadczeniami abonamentowymi dla pracowników z Carrotspot

Zastanawiasz się nad automatyzacją pakietów zdrowotnych, sportowych i ubezpieczeniowych w swojej firmie? Z nami obsługa świadczeń abonamentowych staje się prosta, sprawna i efektywna. Nie musisz się martwić o czasochłonne zarządzanie i obsługę pakietów pracowniczych. My zajmiemy się wszystkim, począwszy od wdrożenia automatycznych systemów pozwalających pracownikom samodzielnie wybierać określone abonamenty, poprzez sprawny przepływ informacji z dostawcami pakietów usługowych aż do automatyzacji rozliczeń.

Wszystko po to, aby Twoja firma mogła funkcjonować jeszcze sprawniej i efektywniej. Korzystamy z zaawansowanych technologicznie narzędzi, które pozwalają nam osiągać najwyższą skuteczność. Chcesz usprawnić obsługę świadczeń abonamentowych w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę optymalnie dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Zaufały nam już dziesiątki rozwijających się przedsiębiorstw z całej Polski!

Arkadiusz Kamiński
Arkadiusz Kamiński
HR Service & Carrotspot LAB Lead
Z wykształcenia psycholog społeczny. Ekspert ds. budowania strategii zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, certyfikowany asesor (AC/DC) oraz HRBP. Wieloletni manager i dyrektor dopowiadający za procesy personalne. Od ponad 10 lat badacz organizacji i postaw pracowników. Zwolennik wykorzystywania narzędzi psychometrycznych w HR. Swoje bogate doświadczenie wykorzystuje kierując zespołem badawczym i rozwijając platformę Carrotspot w aspektach z obszaru HR. Prywatnie wielbiciel sportów ekstremalnych.