Zaangażowanie w czasie pandemii cz. 2

(1 min czytania)
Przedstawiamy drugą część raportu "Zaangażowanie w czasie pandemii", w którym przedstawiamy wpływ Covid-19 i zdalnego trybu pracy na efektywność polskich firm. W raporcie są wskazówki dla Liderów - jak przekuć zmianę trybu pracy w sukces organizacji.

Czy pandemia nauczyła Cię pracować zdalnie?

W 2 część raportu „Zaangażowanie w czasie pandemii” pokazujemy, jak inni oceniają swoją efektywność i samopoczucie po trzech miesiącach od pierwszego pomiaru.

Tak jak przy pierwszej edycji naszymi partnerami są Hays Poland i Uniwersytet SWPS.

Badanie o podłużnym charakterze umożliwia ocenę zmian, jakie zaszły na przestrzeni tych trzech miesięcy (pomiędzy sierpniem a październikiem), w przekonaniach i opiniach naszych respondentów.

Z raportu dowiecie się między innymi o tym, że:

  • Obowiązki domowe stały się największym „rozpraszaczem” w pracy zdalnej (wzrost 23% z 16%).

  • Opieka nad dziećmi coraz mniej przeszkadza w pracy – spadek z 19% do 13%.

  • Przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości – 21% osób, w październikowej fali badania, deklaruje, że niczego im nie brakuje w pracy zdalnej (vs. 16% w sierpniu).

  • Spadł poziom satysfakcji z pracy z 3,56 do 3,41 (w skali 1-5).

  • Poziom zaangażowania również spadł z 4,27 do 4,05 (w skali 1-6).

Bezpłatny raport możecie pobrać Zaangażowanie w czasie pandemii cz.2

Arkadiusz Kamiński
Arkadiusz Kamiński
HR Service & Carrotspot LAB Lead
Z wykształcenia psycholog społeczny. Ekspert ds. budowania strategii zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, certyfikowany asesor (AC/DC) oraz HRBP. Wieloletni manager i dyrektor dopowiadający za procesy personalne. Od ponad 10 lat badacz organizacji i postaw pracowników. Zwolennik wykorzystywania narzędzi psychometrycznych w HR. Swoje bogate doświadczenie wykorzystuje kierując zespołem badawczym i rozwijając platformę Carrotspot w aspektach z obszaru HR. Prywatnie wielbiciel sportów ekstremalnych.