Managerowie - korzyści z Carrotspot

Każdy manager oprócz zadań związanych z rozwojem biznesu dźwiga na barkach ciężar dbania o zespół. Bieżące monitorowanie postępów, ewaluacja, oceny roczne czy zarządzanie ścieżkami kariery członków zespołu to wyczerpujące i odpowiedzialne zadanie.Tutaj opieranie się o rzetelne dane i informacje to konieczność.

Dzięki Carrotspot decyzje managerskie będą miały oparcie w twardych analizach, a Ty skoncentrujesz się na istotnych i przede wszystkim sprawiedliwych wskaźnikach wpływających na performance Twojego zespołu.

Zadowoleni pracownicy są zmotywowani i bardziej produktywni, a do tego mniej podatni na reklamy portali oferujących ogłoszenia o pracę! Poczucie spełnienia w pracy wzmaga świadomość, że jest się docenianym przez przełożonych, a wykonywane na co dzień obowiązki są istotne dla organizacji. Kluczem jest feedback: daj im znać, że są ważni i wartościowi i udowodnij to! Z doświadczenia polecamy kudosy, czyli wirtualne wyrazy uznania będące elementem systemu motywacyjnego Carrotspot, oraz oceny roczne.

Zobacz, co piszemy o motywacji na najbardziej profesjonalnym blogu: Carrotpost Lab.

Oceny roczne sprawdzą się na przykład jako całościowy i znaczący feedback, podstawa do premii czy awansu. Na przykład gdy pracownik zakończył z sukcesem projekt czy szkolenie, systematycznie rozwijał się i poszerzał kompetencje, warto pokazać, że jego aktywność jest widoczna i została odnotowana - dzięki platformie będzie to łatwe, przyjemne i skuteczne.

Liderzy zespołów słyszą często, że komunikacja z pracownikami jest kluczowa - podnosi zaufanie, zaangażowanie, wzmaga zadowolenie z bycia częścią organizacji. Carrotspot to wie, rozumie i umie w komunikację - nasz moduł newsfeedowy pozwala na publikację postów w mniejszych zespołach, większych grupach, na forum firmowym. Można w ten sposób docenić kogoś publicznie, zaproponować udział w ankiecie (tak, mamy taki moduł!) czy zakomunikować dobre wieści.