FAQ

Często zadawane pytania

Czym i dla kogo jest platforma Carrotspot?

Carrotspot, to platforma benefitowo-motywacyjna, w ramach której dostępne są moduły, dające możliwość skonfigurowania rozwiązania odpowiadającego na potrzeby firmy.  

 Jeśli zastanawiasz się, jak:

  • zautomatyzować ZFŚS

  • uprościć procesy obsługi abonamentów

  • komunikować się z pracownikami

  • zdigitalizować obieg wniosków pracowniczych

  • budować kulturę pozytywnego feedbacku

  • motywować pracowników

  • zbierać feedback pracowniczy i przeprowadzać ankiety oraz badania

 to znaczy, że Carrotspot jest dla Ciebie.

 Platforma może być wykorzystywana zarówno przez niewielkie organizacje jak i korporacje zatrudniające kilkanaście tysięcy pracowników. Z naszego doświadczenia wynika, że Carrotspot najlepiej sprawdza się w organizacjach zatrudniających ponad 50 pracowników, gdzie automatyzacja
i optymalizacja procesów przynosi zauważalne oszczędności zasobów.

 

Czy Carrotspot działa tak samo w przypadku małych firm i dużych organizacji?

Niezależnie od wielkości organizacji platforma Carrotspot, dzięki elastycznie dopasowanym funkcjonalnościom, pozwala na konfigurację narzędzia odpowiadającego potrzebom firmy.

Moduły dostępne w Carrotspot pozwalają  na swobodne budowanie zarówno bardzo prostych, jak i wielopoziomowych, zaawansowanych procesów.

Czym się wyróżnia Carrotspot?

  1. Platforma Carrotspot jest częścią Grupy LUX MED

  • Carrotspot jako jedyna platforma oferuje integrację z LUX MED. Oznacza to:

  • uproszczenie działań operacyjnych dla pracownika

  • uproszczenie systemu rozliczeń dla administratora

    W Carrotspot umożliwiamy obsługę każdego typu abonamentu niezależnie od dostawcy.

  1. Dopasowanie konfiguracji platformy

  • Wysoka/ponadstadardowa/ elastyczność programów motywacyjnych

  • Wygląd platformy dostosowany graficznie, kolorystycznie i tekstowo do organizacji.

  1. Carrotspot LAB

Carrotspot to nie tylko platforma benefitowa, to znacznie większy projekt, który obejmuje również centrum badań i rozwoju w zakresie HR.

  • Carrotspot Lab to zespół, który zajmuje się m.in.:

  • Realizacją profesjonalnych badań satysfakcji, zaangażowania i motywacji pracowników,

  • Tworzeniem programów motywacyjnych dla pracowników,

  • Projektowaniem badań o zasięgu wewnątrz firmowym i ogólnopolskim,

  • Konstruowaniem narzędzi diagnostycznych oraz prowadzeniem projektów badawczych skoncentrowanych na człowieku w organizacji.

  • Badaniami wpływu technologii i procesów biznesowych na pracowników.

Jakie funkcjonalności posiada Carrotspot?

Funkcjonalności platformy Carrotspot:

  1. obsługa budżetu obrotowego i funduszu socjalnego

  2. zarządzanie i automatyzacja procesów ZFŚS

  3. wnioski pracownicze online

  4. wniosek Sygnalisty

  5. dopasowana kafeteria

  6. nagrody materialne i niematerialne

  7. obsługa benefitów abonamentowych

  8. docenianie, kudosy

  9. wnioskowanie pracownika o nagrodę

  10. obsługa zgłoszeń innowacji pracowniczych

  11. panel managera

  12. budżety managerskie

  13. programy motywacyjne

  14. instant feedback

  15. rankingi

  16. panel aktualności i komunikacja

  17. ankiety

  18. Total Reward Statement

  19. aukcje

  20. analityka i doradztwo HR

  21. raporty

Czym Carrotspot różni się od platform kafeteryjnych dostępnych na rynku?

Carrotspot jest narzędziem totalnym - kafeteria to tylko jeden z modułów, który można dowolnie integrować, tworząc system naczyń połączonych w firmie. Carrrotspot jest narzędziem Hi-Tech tworzonym przez wyspecjalizowany dział R&D, co jest gwarantem rzetelności i skuteczności. Nasze rozwiązania opieramy o wiedzę i mędrca szkiełko i oko!

Co wyróżnia rozwiązanie Carrotspot:

  • jego modułowy i elastyczny charakter oraz możliwość dostosowania go zarówno do celów pracodawcy, jak i potrzeb grup pracowników czy konkretnych jednostek

  • prostota obsługi - przyjazny UX pozwala na przyjemną interakcję z platformą. Dlatego korzystanie z dobrodziejstw np. kafeterii nie wymaga angażowania działu HR ani kadr - pracownicy z przyjemnością zrobią to sami

  • optymilizacja procesów - od newsfeedu, poprzez typowe procesy HR, aż po (samo)obsługę abonamentów i raportowania

  • wykorzystanie metody Evidence Based HR - funkcjonalności analityczne i badawcze, dostarczające różnego rodzaju twardych danych i wskaźników niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji opartych o fakty i dowody

  • możliwości tworzenia różnego rodzaju zasad i logik opartych na algorytmach i sztucznej inteligencji, równocześnie nie zapominając o czynniku ludzkim

  • komponenty badawcze, jak np. zastosowanie ankiet do realizacji badań organizacyjnych (badanie kultury organizacyjnej, zaangażowania, wellbeingu i stresu w pracy, satysfakcji z pracy i motywacji, przywództwa i leadershipu), a także profesjonalna asysta zespołu Carrotspot

  • oferujemy również realizacje badań organizacyjnych w oparciu o zwalidowane narzędzia diagnostyczne - np. CMVI (Carrotspot Motivation Value Index)

Nasze plany rozwojowe ukierunkowane na obszary do tej pory nieeksplorowanych przez dostępne na rynku rozwiązania.

W jaki sposób można skutecznie diagnozować zadowolenie pracowników oraz efektywność zarządzania w przedsiębiorstwach?

Aby dokonać kompleksowej oceny zadowolenia pracowników oraz efektywności zarządzania, wprowadzono narzędzie o nazwie Carrotspot Motivation Value Index (CMVI). Narzędzie to opiera się na szerokich podstawach teoretycznych, włączając w to badania dotyczące relacji między satysfakcją pracowników a ich efektywnością.

CMVI jest narzędziem wielowymiarowym, które uwzględnia różnorodne aspekty pracy i zadowolenia z niej. Nie ogranicza się jedynie do mierzenia poziomu satysfakcji, ale także ocenia poziom zaangażowania, autonomii, poczucia sensu pracy oraz równowagi między pracą a życiem prywatnym. Warto zauważyć, że narzędzie to nie tylko identyfikuje problemy, ale również proponuje rozwiązania, jak poprawić zarządzanie i atmosferę pracy w organizacji.

Podczas konstrukcji narzędzia, uwzględniono perspektywę praktyków HR, aby zapewnić, że CMVI odpowiada na rzeczywiste potrzeby organizacji. Dodatkowo, narzędzie to zostało poddane badaniu konstrukcyjnemu, w którym uczestniczyły osoby zarządzające zespołami, co zapewniło wiarygodność i użyteczność wyników. Narzędzie powstało we współpracy z naukowcami i psychometrami z Uniwersytetem SWPS.

Dzięki CMVI, organizacje mogą skuteczniej diagnozować obszary wymagające poprawy, podejmować świadome decyzje personalne i organizacyjne oraz rozwijać strategie zarządzania, które przyczynią się do zwiększenia efektywności i zadowolenia pracowników.

Badanie pozwala również na odpowiednie dostosowanie platformy, aby jej działanie przynosiło jeszcze więcej korzyści i było dopasowane do celów firmy oraz motywatorów pracowników. Dzięki analizie zebranych danych możemy zoptymalizować funkcje platformy, aby lepiej wspierała cele biznesowe i stymulowała zaangażowanie pracowników, co przekłada się na efektywność i zadowolenie z pracy

Ile trwa wdrożenie platformy w organizacji?

Standardowe wdrożenie platformy w podstawowej wersji zajmuje przeważnie ok. 4 tygodni.

Jeśli zdecydujesz się na głębsze dopasowanie narzędzia do Twojej organizacji, czas może się wydłużyć. Dokładne terminy ustalamy indywidualnie.

Często wdrożenie poprzedzane jest badaniem CMVI (Carrotspot Motivation Value Index) lub innym badaniem organizacji. Trwa ono około 3 tygodni i kończy się przedstawieniem pełnego raportu z rekomendacjami wdrożeniowymi.

Jeżeli zależy Ci na czasie, możesz zrezygnować z badania lub przeprowadzić je po uruchomieniu platformy w Twojej firmie.

Jakie otrzymam wsparcie przy wdrożeniu?

Nasz Dział Wdrożeń zapewnia Klientowi wsparcie, dzięki czemu każdy etap procesu wdrożenia platformy przebiega w sposób szybki i sprawny. Rozpoczęcie prac parametryzujących rozpoczynamy od omówienia procesów i konfiguracji, co pozwala zadbać o wszystkie szczegóły. Już na początkowym etapie wdrożenia przygotowujemy środowisko demonstracyjne, tak aby Klient mógł na bieżąco obserwować postępy prac konfiguracyjnych i w razie potrzeby testować przygotowane funkcjonalności.

Jaki jest model rozliczeń w Carrotspot (jednorazowa opłata, subskrypcja, prowizja)?

Stosujemy następujące modele rozliczeń:

  1. Abonament - cykliczna opłata za korzystanie z platformy wyliczana w zależności od wyboru modułów oraz ilości pracowników

  2. Opłata jednorazowa – w przypadku usług dodatkowych, np.: dodatkowy development, SSO, customizacja kolorystyczna i tekstowa, integracje itd.

  3. Zasilenia kont pracowniczych w Carrotspot (w przypadku korzystania z modułu Kafeterii) rozliczane według zużycia.

Czy Carrotspot obsługuje budżety ZFŚS?

Platforma kompleksowo wspiera proces zarządzania środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Obejmuje to m.in.:

  • możliwość zasilania kont pracowników na podstawie kryteriów zawartych w firmowym regulaminie ZFŚS - wraz z obsługą niezbędnych wniosków i oświadczeń

  • obsługę wniosków związanych również ze świadczeniami realizowanymi poza platformą

  • możliwość wykorzystania katalogu nagród zgodnych z ustawą

  • bieżące monitorowanie stanu wykorzystania środków należących do poszczególnych pracowników

  • raporty dostępne online

  • łatwość obsługi z perspektywy pracownika oraz szybki dostęp do środków z ZFŚS, które pracownikowi przysługują

 

Przeczytaj więcej o obsłudze ZFŚS w funkcjonalnościach

Ile kosztuje korzystanie z Carrotspot?

Korzystanie z platformy Carrotspot związane jest z cykliczną opłatą abonamentową wyliczaną w zależności od wyboru modułów oraz ilości pracowników.

W przypadku zamówienia usług dodatkowych, np. SSO, customizacja, dodatkowy development, pobierana jest opłata jednorazowa.

Wielomodułowość platformy Carrotspot pozwala na skomponowanie narzędzia dopasowanego do konkretnych potrzeb organizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty, skontaktuj się, pisząc na adres [email protected]

Czy jest dostępna aplikacja na telefon i inne urządzenia mobilne?

Carrotspot działa na smartfonach z każdym systemem operacyjnym.

Na dzień dobry proponujemy marchewkowe ciasteczko do Twojej przeglądarki. OK? Kliknij tutaj żeby dowiedzieć się więcej.