FAQ

Często zadawane pytania

Dla jakich organizacji dedykowany jest Carrotspot?

Carrotspot jest platformą bardzo elastyczną. Może być wykorzystywana zarówno przez niewielkie organizacje jak i korporacje zatrudniające kilkanaście tysięcy pracowników. 

Platforma Carrotspot składa się z wielu modułów, które można dobrać do potrzeb danej firmy. Z naszego doświadczenia wynika, że Carrotspot najlepiej sprawdza się w organizacjach zatrudniających ponad 50 pracowników, gdzie automatyzacja i optymalizacja procesów przynosi duże oszczędności zasobów.

Czy Carrotspot działa tak samo w przypadku małych firm i dużych organizacji?

Nasza ulubiona odpowiedź: „to zależy” :-) A dokładnie, zależy to w głównej mierze od konkretnych potrzeb firmy.

Funkcjonalności Carrotspot pozwalają na swobodne budowanie bardzo prostych lub wielopoziomowych, złożonych programów motywacyjnych opartych o dostępne wskaźniki.

Istnieją różnice w złożoności lub też w systemowym podejściu do zarządzania, w zależności od wielkości firmy. Carrotspot może funkcjonować jako odrębne narzędzie działające niezależnie lub jako platforma, tworząca pewnego rodzaju system naczyń połączonych w organizacji. Carrotspot łączy wtedy procesy, narzędzia IT i HR funkcjonujące w firmie. Ten drugi model częściej wykorzystywany jest przez duże firmy, w których działa wiele procesów i projektów z zakresu HR.

Niezależnie od wielkości do każdej organizacji podchodzimy indywidualnie, by skutecznie pomóc osiągnąć jej cele.

Czym się wyróżnia Carrotspot?

 • integruje funkcje systemów typu kafeteria, oprogramowania do wynagradzania i uznawania oraz narzędzia angażowania pracowników, oraz tzw. "twarde" funkcje HR w zakresie kapitału ludzkiego jak zarządzanie ścieżkami karier, budżetem wynagrodzeń, dokumentacją

 • korzysta z technologii BI i AI, aby sugerować, jak nagradzać, motywować i angażować pracowników oraz przeciwdziałać kryzysom w oparciu o dane i informacje

 • grywalizuje rozwój pracowników, pozyskiwanie kompetencji i dzielenie się wiedzą oraz osiąganie doskonałości

 • bierze pod uwagę głos pracownika, profil psychologiczny, preferencje, różnorodność kulturową

 • na podstawie mierzalnych i niemierzalnych danych formułuje rekomendacje i informacje o charakterze predyktywnym, nie retrospektywnym

 • dzięki aktualnie realizowanemu w ramach Seal of Excellence modułowi eVoucherów buduje nowoczesny, elastyczny system płatniczy zapewniający większą siłę nabywczą pieniądza

 • w efekcie stanowi narzędzie zarządzania wydajnością firmy poprzez zarządzanie zaangażowaniem i rozwojem pracowników z wykorzystaniem dostępnych w firmie zbiorów danych

Jakie funkcjonalności posiada Carrotspot?

Za pomocą Carrotspot możesz zrealizować ponad 30 różnych funkcji:

 1. analityka i doradztwo HR

 2. automatyzacja procesów ZFŚS

 3. abonamenty

 4. ankiety

 5. baza artykułów

 6. czat

 7. gamifikacja

 8. giełda tokenów i związanych z nimi benefitów

 9. instant feedback

 10. kafeteria

 11. konkursy

 12. learning

 13. nagrody materialne i niematerialne

 14. newsfeed

 15. pracownicza ocena okresowa i ocena 360

 16. odznaczenia trwałe

 17. obsługa budżetów jednostek organizacyjnych

 18. obsługa innowacji pracowniczych

 19. udostępnianie dokumentów pracowniczych i PIT

 20. podarowywanie tokenów przez pracowników

 21. programy rozwojowe, motywacyjne

 22. rankingi

 23. raporty i statystyki

 24. rekrutacja

 25. sklepik

 26. indywidualne ścieżki kariery

 27. Total Reward Statement

 28. tokeny uznania (kudosy)

 29. wnioski o nagrodę

 30. wnioski pracownicze

 31. zarządzanie ZFŚS (wydatkowanie).

Czym Carrotspot różni się od platform kafeteryjnych dostępnych na rynku?

Czynnikiem wyróżniającym rozwiązanie Carrotspot są:

 • jego indywidualny charakter i możliwość dostosowania go zarówno do celów pracodawcy, jak i potrzeb grup pracowników czy konkretnych jednostek

 • funkcjonalności analityczne i badawcze, dostarczające różnego rodzaju twardych danych i wskaźników niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji

 • możliwości tworzenia różnego rodzaju zasad i logik opartych na algorytmach i sztucznej inteligencji, równocześnie nie zapominając o czynniku ludzkim

 • komponenty badawcze i profesjonalna asysta zespołu Carrotspot,

 • wykorzystanie metody Evidence Based HR; na podstawie dostarczanej analityki oraz suportu nasi klienci i partnerzy podejmują decyzję w oparciu o fakty i dowody.

Nasze plany rozwojowe ukierunkowane są bardziej w kierunku obszarów do tej pory nie eksplorowanych przez dostępne na rynku rozwiązania.

W jaki sposób analizujemy wewnętrzne potrzeby pracowników?

Stworzyliśmy i rozwijamy autorskie narzędzie badawcze CMVI (Carrot Motivation Value Index) za pomocą którego analizujemy umiejscowienie motywacji. Narzędzie to czerpie z dorobku klasycznych i współczesnych konstruktów psychologicznych, wiedzy eksperckiej z obszaru HR, a także z naszego doświadczenia i analiz statystycznych.

Metoda badawcza opiera się o dwa komponenty: jakościowy oraz ilościowy. Komponent jakościowy realizowany jest techniką FGI (Focus group interview) oraz IDI (Individual In-depth Interview) Przy komponencie ilościowym stosujemy CAWI (Computer-Assisted Web Interview).

Ile trwa wdrożenie platformy w organizacji?

Czas wdrożenia zależy od jego zakresu. Jeśli mówimy o wdrożeniu, w którego zakresie leży badanie CMVI oraz szkolenie pracowników wraz z podstawową obsługą IT, realizacja wdrożenia mieści się w 4 tygodniach. Jeśli nasz klient oczekuje indywidualnego dopasowania komponentów Carrotspot pod swoje potrzeby, wtedy wdrożenie może się wydłużyć. W małej organizacji, wdrożenie platformy z podstawowymi funkcjami może być zrealizowane nawet w kilka dni.

Jakie otrzymam wsparcie przy wdrożeniu?

W zależności od potrzeb wspieramy naszych klientów eksperckimi kompetencjami z zakresu HR i IT w ramach wdrożenia platformy na potrzeby organizacji. Istnieje możliwość wykupienia pakietu doradczego HR Performance, w którym otrzymuje się wsparcie dedykowanego eksperta zarówno przy wdrożeniu jak i prowadzeniu oraz ewaluacji działań na platformie.

Jaki jest model rozliczeń w Carrotspot (jednorazowa opłata, subskrypcja, prowizja)?

Korzystanie z platformy w wersji podstawowej jest nieodpłatne. Jednorazowa opłata naliczana jest jedynie podczas wdrożenia, które dostosowujemy do oczekiwań klienta, lub w przypadku dostosowywania platformy do własnych potrzeb i pomysłów firmy. Jeśli chodzi o funkcjonalności rozszerzone (premium) oraz nagrody od partnerów zewnętrznych - takie jak bilety do kina czy vouchery - są one rozliczane w oparciu o faktyczne zużycie w modelu cyklicznym.

Czy jest dostępna aplikacja na telefon?

Carrotspot działa na smartfonach z każdym systemem operacyjnym.

Czy Carrotspot obsługuje budżety ZFŚS?

Platforma kompleksowo wspiera proces zarządzania środkami z ZFŚS.

Obejmuje to m.in.:

 • Możliwość zasilania kont pracowników na podstawie kryteriów zawartych w firmowym regulaminie ZFŚS - wraz z obsługą niezbędnych wniosków i oświadczeń;

 • Obsługę wniosków związanych również ze świadczeniami realizowanymi poza platformą;

 • Możliwość wykorzystania katalogu nagród spełniających kryteria regulaminu;

 • Bieżące monitorowanie stanu wykorzystania środków przez poszczególnych pracowników oraz osób zarządzających budżetem ZFŚS oraz raportowanie na potrzeby integracji z systemem kadrowo-płacowym.

 • Ponadto platforma Carrotspot oferuje łatwość obsługi z perspektywy pracownika – program ZFŚS pomimo posiadania odrębnych reguł logicznych działa na platformie równie prosto jak programy motywacyjne.


Przeczytaj więcej o obsłudze ZFŚS w funkcjonalnościach

Z jakimi systemami zintegrowany jest Carrotspot?

Możemy zintegrować się m.in. z poniższymi systemami w Państwa firmie:

 • Outlook

 • Slack

 • Microsoft Teams

 • SAP

 • Azure

 • Okta

 • Enova 365

 • Microsoft 365

 • Moodle

 • Autorskimi systemami, szytymi na potrzeby organizacji,

I każdym innym oprogramowaniem, z którego Państwo korzystają!

Ile kosztuje korzystanie z Carrotspot?

Ze względu na to, że nasza platforma jest wielomodułowa i można ją dostosować do potrzeb organizacji, (co oznacza że korzystasz z modułów, których potrzebujesz, ale także możesz zamówić indywidualne dostosowanie), wyceny również przygotowujemy indywidualnie.

Wybierz interesujące Cię rozwiązania, a wrócimy do Ciebie z dedykowaną ofertą, która zaskoczy Cię przystępnością.

Jeżeli nie jesteś pewien, z których modułów chciałbyś skorzystać – zaprojektujemy rozwiązanie odpowiadające na potrzeby Twojej organizacji. Natomiast to co w platformie najważniejsze - jest i zawsze będzie za darmo!

Na dzień dobry proponujemy marchewkowe ciasteczko do Twojej przeglądarki. OK? Kliknij tutaj żeby dowiedzieć się więcej.